سازمان بسیج عمران و معماری استان کرمانشاه

بیمارستان ۵۴۰تختوابی کرمانشاه در ((کما))

بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه که قرار بود امسال به بهره‌برداری برسد همچنان با ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی در کما به سر می‌بردو حال مسئولان وعده افتتاح آن را برای ۶ سال دیگر می‌دهند .

  بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه که قرار بود امسال به بهره‌برداری برسد همچنان با ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی در کما به سر می‌بردو حال مسئولان وعده افتتاح آن را برای ۶ سال دیگر می‌دهند .

چند روز دیگر می‌شود ۲ سال، یعنی از زمانی که کلنگش را به زمین زدند تا امسال که قرار بود افتتاح شود ۲ سال گذشت ولی هنوز این پروژه‌ای که قرار بود کرمانشاه را به قطب درمانی غرب کشور تبدیل کند، تنها ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه که در زمینی به مساحت ۶.۹ هکتار و با زیربنای ۴۵ هزار متر مربع بنا شده و قرار است در ۱۱ طبقه ساخته شود با گذشت این ۲ سال هنوز هم در مراحل اولیه کار و بتن‌ریزی است و معلوم نیست با این وضع تزریق اعتبارات اجرایی شدن آن چند سال دیگر طول بکش

با توجه به مرکزیت کرمانشاه در غرب کشور و همچنین بحث توریسم درمانی و بیمارانی که برای درمان از استان‌های همجوار وحتی از کشور همسایه عراق به کرمانشاه سفر می‌کنند، بیمارستان‌های فعلی پاسخگوی این نیازها نیست و در بیمارستان‌هایی همچون امام رضا(ع) و آیت‌الله طالقانی شاهداستقرار تخت های بیمارستانی در راهروها هستیم.

طبق آمار اعلامی از نظر سرانه تخت‌های بیمارستانی هم وضعیت چندان مساعد نیست و این نیازها باعث شد تا مسئولان به فکراحداث بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی در استان بیفتند اما درادامه کار با تزریق قطره‌چکانی اعتبارات هنوز نتوانسته‌اند این کار را به اتمامبرسانند.

تعداد تختهای بیمارستانی در کرمانشاه نصف سرانه ملی است

سیدقاسم جاسمی عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اخیرا در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با حضور وزیر بهداشت از روند کند تزریق اعتبارات به این پروژه انتقاد کرد.

وی افزود: یکی از شاخصه‌های رشد وترقی مراکز درمانی، تعداد تخت های بیمارستانی است، اما علی رغم پیگیری‌های نمایندگان مجلس برای تخصیص بودجه، کرمانشاه در این زمینه نصف سرانه ملی استکه این حق کرمانشاه نیست.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر مقام معظم رهبری قرار شد ۲۰۰ میلیارد تومان برای بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی تصویب شود اما در سال‌های گذشته تنها ۹ میلیارد تومان بودجه برای آن قرار داده شده که جای نگرانی است.

 

مهمترین مشکل پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کمبود اعتبار است

فضل اله رنجبر فرماندار کرمانشاه اظهار داشت: تاکنون برای تکمیل بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه، ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده همچنین در سال گذشته هم ۳.۵ میلیارد تومان به آن اختصاص یافته است.

وی مهمترین مشکل این پروژه را در حال حاضر کمبود اعتبار دانست و با اشاره به اینکه اعتبارات امسال نیز ابلاغ می شود،گفت: این پروژه تاکنون ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه درحال حاضر پیمانکار پروژه مذکور مشغول فعالیت است، افزود: از آنجا که این یک پروژه بزرگ است نیاز به اعتبارت بیشتری دارد که امیدواریم از مرکز تخصیص یابد.

رنجبر خاطرنشان کرد: البته استاندار ومسئولان دانشگاه علوم پزشکی به جد پیگیر تخصیص و جذب اعتبارات برای این پروژههستند.

تخصیص های قطره چکانی به پروژه بیمارستانی ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه

واحد امیری مسئول مدیریت فنی و اجرایی راه وشهرسازی استان کرمانشاه   گفت: اگرچه عملیات اجرایی پروژه بیمارستانی ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه به خوبی انجام می شود اما تخصیص ها محقق نشده است.

.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

گفتگو ویژه

۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۰۹:۵۷

نشریه

انتشارات